Zpravodajství

Tragická nehoda na Vsetínsku: auto na kusy, řidič zemřel!

Tragicky začalo pondělní ráno na silnicích Vsetínska. Do kolonky dopravních nehod s následkem smrti přibyla další. V šest hodin ráno se rychlá jízda nevyplatila čtyřiatřicetiletému řidiči Fabie Combi. "Muž na místě svým zraněním, neslučitelným se životem, podlehl," řekl serveru nova.cz mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.


"Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Hustopeče nad Bečvou a Valašským Meziříčím, na hranici Zlínského kraje, došlo k tragické havárii osobního auta zn. Škoda Fabia Combi," doplnil mluvčí.

Havárii nahlásil kolemjedoucí řidič

Havárii osobního auta podle Mitáčka nahlásil kolemjedoucí řidič, který si všiml vozidla v příkopu a ze svého mobilního telefonu zavolal na tísňovou linku 112. "Operační důstojník ho však upozornil, aby se k havárii vrátil a podíval se, jestli někdo nepotřebuje pomoc. Řidič uposlechl a po chvíli potvrdil, že v autě je řidič bez známek života," řekl nám mluvčí.

Nepomohly ani pásy a airbag

V té době už k havárii mířila jednotka hasičů, která následně potvrdila tragické úmrtí řidiče. Čtyřiatřicetiletý muž na místě podlehl svým těžkým zraněním i přesto, že byl řádně připoután bezpečnostním pásem a aktivoval se mu airbag.

Řidič při jízdě k Valašskému Meziříčí přejel na rovném úseku silnice do protisměru, havaroval do příkopu a narazil do stromu. Po těžkém nárazu došlo ke zraněním neslučitelným se životem. "Ze silně zdemolovaného vraku museli hasiči řidiče vystříhat speciální hydraulickou technikou. Zaklíněné tělo bylo vytaženo až téměř po hodině vyprošťovacích prací," řekl nám mluvčí Mitáček.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla jen částečně omezena doprava na hlavním tahu I/35.

Série tragických nehod pokračuje

Ranní tragédie je pokračováním černé série těžkých nehod na Vsetínsku. Na silnicích regionu za celý loňský rok zahynulo devět osob, letos k dnešnímu dni zemřelo už 17 lidí.

Poslední neštěstí se stalo v sobotu. Čtyřiadvacetiletá žena nepřežila havárii osobního vozu Chrysler Neon u obce Branky. Při havárii byl navíc těžce zraněn mladý muž, záchranáři ho převezli do nemocnice ve Valašském Meziříčí. Podle mluvčího nemocnice Tomáše Želazka je mužův stav vážný, lékaři ho udržují v umělém spánku.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz