Zpravodajství

VIDEO: Výměna dětí: blamáž způsobil chaos v papírech

VIDEO: Výměna dětí: blamáž způsobil chaos v papírech

První výsledky vyšetřovací komise kraje Vysočina, které se týkají - záměny dvou miminek - v třebíčské nemocnici - dnes oznámilo vedení kraje.

Zdroj: TV Nova

Výsledky vyšetřování krajské komise jsou totiž úplně stejné jako výsledky předešlého vyšetřovacího auditu třebíčské nemocnice.

Za záměnu podle nich může hlavně zdravotním personálem špatně vedená a spravovaná lékařská dokumentace. Chyby v ní prý byly podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Pavla Hájka jak chybami jednotlivců, tak i chybami systémovými.

Křeslo pod ředitelem se houpe

O odvolání ředitele nemocnice Petra Mayera, nebo kohokoli dalšího například z krajského odboru zdravotnictví se však bude rozhodovat až za týden, prý až se vedení kraje s výsledky desetistránkové zprávy seznámí podrobněji.

Mimo to kraj oběma rodinám chce poskytnout zhruba stotisícovou finanční pomoc na úhradu různých výdajů spojených se záměnou miminek a chce Nikolce a Veronice i oběma matkám zaplatit také jejich společný týdenní pobyt, který by se měl uskutečnit příští týden.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Píše se na Deník.cz