Zpravodajství

Živnostenská banka omylem strhávala z účtu peníze

Živnostenská banka omylem strhávala z účtu peníze
Zdroj: TV Nova

Stovky lidí, kteří využívají služeb Živnostenské banky se v posledních týdnech dostaly do značných problémů. Kvůli chybě v počítačové síti jim totiž banka strhávala z účtů dvojnásobek částek, které si zákazníci vybrali z bankomatů. Společnost se už omluvila a peníze začala lidem vracet.

Týden dvojitých plateb aneb Vyberete pětistovku a z účtu vám zmizí tisíc korun. I tak by se daly popsat zmatky, které trápily klienty Živnostenské banky. Někteří z nich se pak při pohledu do výpisu pěkně divili.

Pan Netušil si z bankomatu vybral sedm a půl tisíce korun, o pár dní později mu ale banka odečetla stejnou částku znovu.

Živnostenská banka chybu přiznala, problémy prý měli jen klienti, kteří používají platební karty VISA a vybírali si v druhé polovině října peníze z bankomatu.

V bance totiž začal kolem jedenáctého října zlobit počítačový systém a druhá, neoprávněná platba tak vypadala, jakoby ji zákazník zaplatil přímo u přepážky v peněžním ústavu.

Už o víkendu prý banka začala neoprávněně strhnuté peníze lidem vracet zpátky, zároveň prý rychle pracuje na tom, aby se zákazníkům nezaúčtovaly žádné poplatky za dvojí výběr peněz.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz