Zpravodajství

VIDEO: Fenka boxera prodělala těžkou operaci dělohy

VIDEO: Fenka boxera prodělala těžkou operaci dělohy

Velký ohlas u diváků a čtenářů našich internetových stránek vzbudila naše reportáž o vážně poraněné fence boxera z Bezdružic na Tachovsku, kterou majitelé nechali samotnou bez pomoci. O případu jsme informovali tento týden. Fenka prodělala velmi složitou operaci. LUCKA: Na zuboženou fenku s vyhřezlou dělohou upozornili místní lidé ochránce zvířat. A my teď máme dobrou zprávu. Ketty je mimo ohrožení života. Ostatně podívejte se sami.

Zdroj: TV Nova

Ketty v tachovském útulku sršela energií a pořád by se mazlila. Přitom ještě v úterý trpěla obrovskými bolestmi kvůli vyhřezlé děloze. Už je mimo ohrožení života, má za sebou operaci a nejspíš bude v pořádku.

Majitelé Ketty věděli, že je fenka nemocná, ale místo toho, aby ji okamžitě odvezli k veterináři, nechali ji samotnou a odjeli na týden pryč. "Tady k týrání zvířat došlo," říká ochránce zvířat.

Přijímáme desítky mailů

Osud Ketty vyvolal obrovský zájem, ochránci i naše redakce přijímají denně množství telefonátů a e-mailů. Lidé se ptají, jak se Ketty vede a chtějí pomoci.

Nabízejí jak finanční, tak materiální, ale i právnickou pomoc. Útulek za operaci zaplatil skoro šest tisíc korun, peníze chce sice vymáhat po majitelích, ti ale o fenku nejeví vůbec zájem. Útulek zatím vůbec nekontaktovali. Možná i proto, že už se o případ zajímá i policie.

V současné době je to řešeno v rovině přestupku. Majiteli psa hrozí pokuta až 30 tisíc korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz