Zpravodajství

Úředníci prošustrovali 200 milionů

Úředníci prošustrovali 200 milionů
Zdroj: TV Nova

Dvěstě milionů korun bude muset vláda vydat ze státní kasy navíc kvůli špatnému hospodaření s dotacemi z fondů Phare před více než deseti lety. Tehdy Česko dostalo čtyřista milionů na podporu malého a středního podnikání. Celou polovinu peněz ale spolkla administrativa.

Peníze pro podnikatele obdrželo od phare tehdejší ministerstvo hospodářství v roce devatenást set devadesát čtyři. S jejich utrácením si ale úředníci příliš hlavy nelámali.

Celých sto milionů korun přitom tehdejší ministerstvo zaplatilo jako honorář za poradenství od holandské společnosti CVP. Dalších sto utratili úředníci sami, za administrativu.

Za ministertsvo hospodářství odpovídal v uvedených letech ministr karel Dyba. Ten dnes působí jako velvyslanec české republiky u celosvětové organizace pro ekonomickou spolupráci OECD oísídí.

Jenže program Phare skončil. Vše se musí vyúčtovat a v Bruselu by se asi divili, že peníze místo podnikatelů utratily úřady.

Vláda se proto dnes dohodla, že 200 milionů korun doloží.

Vláda dá tedy peníze ze svého a peníze tak podnikatelé přece jen dostanou. Kdo za rozprášení dotace pro podnikatele může už skoumá

Chybějících dvěstěmilionů korun chce vláda vzít ze státních rezerv.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz