Zpravodajství

Okradený invalida Radim si pochvaluje solidaritu

Okradený invalida Radim si pochvaluje solidaritu
Zdroj: TV Nova

Obrovská vlna solidarity se zvedla ihned po odvysílání naší reportáže o postiženém čtrnáctiletém Radimovi z Přelouče. Tomu někdo ukradl auto, ve kterém měl invalidní vozík a speciální chodítko. Tedy věci, bez kterých se neobejde. I během středy lidé nabízeli svou pomoc.

Ze všech koutů republiky se už od úterý ozývají desítky lidí. Paní Navrátilové nabízejí invalidní vozíčky, chodítka i peníze. Někteří dokonce i starší auto.

Nám se ve středu podařilo zprostředkovat kontakt s další rodinou. Ta nabízí Radimovi speciální chodítko.

Největší radost měl ale samozřejmě Radim, který se bez ukradených pomůcek neobejde. Díky hodným lidem se totiž moct opět samostatně pohybovat.

Ve středu byl založen i účet přímého dárcovství, kam mohou lidé zasílat své případné finanční dary.

Na internetových stránkách www.pomocrodine.cz si bude moct každý dárce ověřit, že peníze opravdu skončily na Radimově účtu. Vše, co se vybere navíc pak bude použito na pomoc dalším postiženým dětem.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz