Zpravodajství

Natočili zloděje, jak kradou automaty

Natočili zloděje, jak kradou automaty
Zdroj: TV Nova

Policie v Sokolově řeší neobvyklý případ. Jednomu z provozovatelů hracích automatů, kteří se často stávají terčem podvodníků, asi došla trpělivost a na internetovou stránku youtube.com umístil video s vykrádáním automatu. Včetně jmen a adres údajných zlodějů. Právníci mají za to, že v tomto případě byl porušen zákon o ochraně osobních údajů. Kriminalisté zase prošetřují, zda se skupina hráčů skutečně trestného činu dopustila.

Nahrávku údajného vykrádání automatu na internet umístil člověk pod přezdívkou Renhoyek9. Chtěl prý jen ukázat, jak snadno se bez hraní dají dostat z automatu velké peníze.

Jenže chyba lávky. Kromě videa jsou na stránce i jména údajných lupičů. A to včetně dat jejich narození a přesných adres.

Správce kamerového systému podle právníků porušil zákon o ochraně osobních údajů. Minimálně se tak dopustil přestupku, za což mu hrozí poměrně značná pokuta od jednoho do pěti milionů korun.

Netrvalo dlouho a údajné zloděje jsme na uvedených adresách skutečně našli. Jak se na internet jejich jména dostala, nevědí.

Muži odmítají i to, že by kradli. O případ se přesto začala zajímat sokolovská kriminálka. S muži z videonahrávky prý už své zkušenosti má.

Prvořadým úkolem policistů je zjistit, zda záběry zaznamenaly prokazatelně trestnou činnost. Hledat ale budou i hernu a toho, kdo videonahrávku pořídil.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz