Zpravodajství

VIDEO: Pivo bude nebývale hořké, zdraží!

VIDEO: Pivo bude nebývale hořké, zdraží!

Konec roku připravil pivařům velmi smutnou oslavu. Připíjet si totiž budou zdraženým zlatavým mokem. Poté, co oznámil zdražení Plzeňský Prazdroj, jeden z hlavních hráčů na trhu, začínají se přidávat také ostatní výrobci piva.

Zdroj: TV Nova

Podle zjištění našich reportérů bude zdražovat většina pivovarů. Podle mluvčího Budějovického Budvaru je zvýšení cen nevyhnutelné. O kolik a kdy se tak stane, ale nechtěl upřesnit. Od 1. prosince počítá se zdražením i Budějovický měšťanský pivovar. Podle druhu piva to bude až o dvě koruny na půllitru.

Větší zvýšení cen pak můžeme očekávat u vícestupňových piv. Důvodem zdražování je především cena sladů, která prodělala nejvyšší cenový skok, a to o 40 procent. V závěsu za nimi se pak drží i energie nebo nafta.

Se zdražením ale počítají i některé malé pivovary. Pivaři na to sice žehrají, ale svůj oblíbený nápoj si prý stejně neodpustí. Sami říkají: přestože zdražil chleba, taky ho jíme, zdražil i benzín, a stejně jezdíme. Podobné to bude prý i v případě piva.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz