Zpravodajství

VIDEO: Londýn zahalil dým jako při útocích na dvojčata

VIDEO: Londýn zahalil dým jako při útocích na dvojčata

Nad Londýnem se odpoledne tyčil obrovský kužel černého kouře. Tento pohled až příliš připomínal teroristický útok na Twin Towers v New Yorku, po kterém se většina města zahalila do oblak dýmu a prachu. Londýnská policie však kouř na Londýnem nedává zatím do souvislosti s teroristickým atakem, uvedla to stanice Sky News.


Hořel průmyslový sklad, který měl být brzy zbořen. Na místě jsou  desítky hasičů, údajně 75. Nikdo zatím nezná důvod tohoto požáru. Hořel v oblasti East Endu, kde se chystají Olympijské hry 2012, uvedla Sky News.

Kouř zakrýval i celý Viktoriin park a působí velmi štiplavě, řekli očití svědci.

Scotland Yard vydal bleskové prohlášení říkající, že nevěří v teroristický útok v tomto případě. Požár vypukl v průmyslové oblasti Londýna.

Kouř jde vidět až z centra Londýna (foto Sky News) 

Na místě zasahují záchranáři, podle nich není na místě žádný mrtvý ani zraněný člověk. Kouř se pohyboval od východu směrem na jižní Londýn a byl viděn již z obrovské dálky. Podle obrázků CNN a Sky News byl mohutný kužel dýmu vidět i z centra města.

Podle policejního mluvčího hořely staré autobusové garáže ve čtvrti Stratford, kde se nachází řada skladů. Televize CNN oznámila, že chytly zásoby nafty.

Před vypuknutím požáru nebyl hlášen žádný výbuch, tvrdí policejní činitel citovaný agenturou AFP. Podle britských médií nicméně exploze zazněla, což vyvolalo obavy z možného teroristického útoku.
 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz