Zpravodajství

VIDEO: V Poličských strojírnách vybuchl granát

VIDEO: V Poličských strojírnách vybuchl granát

V Poličských strojírnách v Poličce na Svitavsku v úterý ráno následkem výbuchu granátu vypukl požár. "Dvě ženy byly těžce zraněny, další pracovník byl zraněn lehce. Po výbuchu vznikl požár, který ale zaměstnanci a hasiči uhasili," řekla pro server Nova.cz mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Firma se zabývá likvidací munice. Reportáž připravuje reportér Patrik Buňka.

Zdroj: TV Nova

Výbuch nastal při demontáži granátu RG4.

"Nyní je předmětem šetření, zda šlo o vadu granátu, či o neodbornou manipulaci," dodala Štegnerová. Vzhledem k tomu, že šlo o malý požár v hale, kde se likviduje munice, větší škoda společnosti nevznikla, dodala mluvčí.

Podle lékaře z poličské nemocnice utrpěli pracovníci střepinové poranění. Muž byl ošetřen ambulantně v Poličce. Dvě ženy jsou nyní s těžkými zraněními v ošetření chirurgů v nemocnici v Litomyšli.

"Jsou pořezané a mají zlomeniny," řekl ředitel nemocnice Libor Vylíčil.

"Jedna pracovnice byla operována, druhá již leží v lůžkové části nemocnice," řekl mediální zástupce firmy Martin Grmela. Pracovník se po ambulantním ošetření vrátil znovu do práce.

Neštěstí se stalo při zakázce pro ministerstvo obrany

Na likvidaci munice, která má být dokončená do 27. listopadu, se podílelo šest firem. Poličské strojírny, které v minulosti vyráběly protitankové miny, likvidovaly největší podíl munice, řekl Grmela. Na vyšetřování se budou podílet pracovníci Ostravského báňského úřadu.

Větší následky na lidském zdraví si vyžádala nehoda v červenci 1996. V objektu firmy vypukl požár po předchozím vznícení výbušniny používané pro výrobní účely. Jeden člověk uhořel, pět osob bylo zraněno. Škoda tehdy činila 75 milionů korun.

Společnost se kromě likvidace munice zabývá výrobou pneumatických systémů, technologií pro měření i čerpání tekutin a dále produkcí dílů a sestav určených zejména pro automobilový průmysl.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz