Zpravodajství

Kamion zmasakroval dva chodce v Třinci

Kamion zmasakroval dva chodce v Třinci
Zdroj: TV Nova

Přebíhání silnice u restaurace Napoleon v Třinci se v pondělí večer stalo osudným pro muže a ženu. Vběhli přímo pod jedoucí kamion řízený slovenskou řidičkou. Ta již krvavému masakru nemohla zabránit. Policie našla nejprve zdevastované tělo ženy, o několik desítek metrů dále leželo mrtvé tělo muže. Nova.cz o tom informoval policejní mluvčí nadporučík Klimša.

Oba zemřeli na místě, řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři zpočátku věděli jen o jedné oběti srážky. "Operační středisko přijalo hlášení, kde figurovala jen jedna osoba. Na místě posádka našla třiačtyřicetiletou ženu s poraněním hlavy.

Ležel o 20 metrů dál

To bylo neslučitelné se životem," uvedl mluvčí. Po zásahu se podle něj záchranáři vrátili zpátky na základnu.

Během několika minut je ale policie na místo volala znovu. Policisté, kteří ohledávali místo nehody, objevili přibližně 20 metrů od místa, kde ležela sražená žena, zcela mimo vozovku, další tělo.

"Šestačtyřicetiletý muž byl podle všeho obětí stejné dopravní nehody. Bohužel i u něj mohla zasahující lékařka již pouze konstatovat smrt následkem těžkého poranění, které utrpěl," doplnil mluvčí.

Během listopadu si v Moravskoslezském kraji dopravní nehody s chodci vyžádaly už pět obětí. První listopadový den nepřežil muž v Ostravě střet s tramvají. O šest dnů později auto zabilo v Ostravě-Martinově ženu a 9. listopadu zemřela pod koly autobusu žena v Havířově.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz