Zpravodajství

Kvůli týraným chlapcům z Kuřimi obviněna i lékařka

Kvůli týraným chlapcům z Kuřimi obviněna i lékařka

V případu týraných dětí z Kuřimi padlo další obvinění. Městské státní zastupitelství v Brně obvinilo lékařku obou chlapců, Milanu Smékalovou. A to prý kvůli tomu, že nenahlásila podezření z týrání příslušným orgánům. Hrozí ji až tři roky vězení.

Dětská lékařka Smékalová se tak stává už šestou obviněnou v případu známém jako kauza z Kuřimi. Oba týraní chlapci patřili mezi její pacienty a státní zástupce jí teď dává za vinu že nenahlásila zranění, která měli na těle.

Části spisu, které unikly na veřejnost, totiž hovoří o brutálním týrání. Obě děti měly být zavírány do klece, řezány ostrým předmětem a páleny cigaretami.

Advokát chce iniciovat pátrání po člověku, který stojí za únikem informací z policejních spisů. Minulý týden se jejich část objevila na stránkách bulvárních novin.

Podle těchto informací se měl podílet na týrání už dříve obviněný Jan Škrla. Děti měl údajně na chatě nedaleko Brna surově mučit.

Stejně jako ostatní obvinění - Jan Turek, Hana Bašová alias Nency a sestry Mauerovy veškerá obvinění odmítá. Někteří vyšetřovatelé připouštějí že velké ryby mohou být stále na svobodě.

S napětím se teď čeká na výpověď Barbory Škrlové, která se ukrývá v Dánsku. Do konce listopadu se očekávají další obvinění v kauze týraných chlapců.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz