Zpravodajství

VIDEO: Policista střelil ženu do zad, půjde k soudu

VIDEO: Policista střelil ženu do zad, půjde k soudu

Policista, který letos na jaře na Ostravsku střílel na ujíždějící auto, půjde k soudu. Rozhodl o tom státní zástupce. Jedna ze střel vážně zranila spolujezdkyni v pronásledovaném vozidle. Žena je teď ochrnutá. Případ sleduje kolega Pavel Navrátil.

Zdroj: TV Nova

Policista se zpovídá z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Rozhodující byl posudek znalce, podle kterého policista střílel na auto zezadu, což je považováno za velmi nebezpečnou a riskantní metodu.

Při pronásledování se snažil trefit pneumatiku, ale kulka zasáhla spolujezdkyni do zad a způsobila jí vážné poranění míchy.

"Policista použil zbraň nesprávným způsobem. Střílel z velké dálky. Chtěl zasáhnout pneumatiku, ale to se mu nepodařilo. Teď mu hrozí až pět let vězení," říká státní zástupce Alois Dlouhý.

Policista, který střílel, je stále ve službě u policie ve Frýdku Místku a o jeho případném propuštění se bude rozhodovat až na základě verdiktu soudu.

Divoká honička se odehrála počátkem dubna, kdy policisté více než 50 kilometrů pronásledovali auto, které bez zaplacení odjelo z čerpací stanice. Řidič byl opilý a tvrdil, že chtěl zraněnou družku odvézt do nemocnice.

Před časem byl odsouzen ke třem rokům vězení. Zraněná žena je ochrnutá a léči se v ústavu pro tělesně postižené v Hrabyni.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz