Zpravodajství

Stonožky útočí na německou vesnici

Vesnice Obereichstadt bude obehnána třiceticentimetrovou zdí. Až dosud totiž její obyvatele každý podzim, a to už po staletí, trápily tisíce stonožek. Místní lidé říkají, že kvůli záplavě stonožek vypadají jejich cesty, zahrady i domy jako scéna z hororu.

"Nejhůř bylo, když na cestě k mému domu utvořily stonožky úplný koberec. Nebylo kam šlápnout, abyste jich alespoň tucet nerozdrtili. A hrozně páchly," stěžuje si Bernhard Koderer a starosta vesnice dodává: "Zkusili jsme třeba na podzim úplně vypnout pouliční osvětlení, ale neodradilo je to."

Přivolaní zoologové nevěděli, odkud se stonožky druhu Megaphyllum unilineatum berou, proto pouze navrhli možnou ochranu - vybudovat plechem pobitou ohradu s převislým okrajem. Jed nepřipadal v úvahu, protože by ho bylo zapotřebí tolik, že by to ohrožovalo místní lidské i zvířecí obyvatele. Že se nejedná o nový problém potvrzuje i to, že na podzim roku 1900 musela zastavena vlaková doprava v celém okolí, protože stonožek bylo na kolejích tolik, že hrozilo vykolejení.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz