Zpravodajství

Děti si bez problémů kupují nebezpečné hvězdice

Děti si bez problémů kupují nebezpečné hvězdice
Zdroj: TV Nova

Česká obchodní inspekce chystá zákaz prodeje bojových vrhacích hvězdic, které teď prodávají vietnamští obchodníci. Nebezpečná zbraň se totiž může dostat do rukou dětem. Hvězdice s pěti velmi ostrými hroty snadno prorazí měkké, ale i tvrdší materiály. Odborníci upozorňují na to, že jde o nebezpečnou zbraň a ta dětem do rukou rozhodně nepatří.

Dvanáctiletému chlapci vietnamský prodejce bez mrknutí oka prodal zbraň. Ocelovou vrhací hvězdici s pěti ostrými hroty.

Hvězdici jsme ukázali instruktorovi asijského bojového umění. Předvedl nám, o jak nebezpečnou věc jde. Do polystyrénu hvězdice zajela jako do másla.

Zapíchla se i do tvrdého kartonu. A v motorkářských kožených kalhotách z pevné kůže kvězdice nechala také díru. Je jasné, že člověku by zbraň ublížila velmi snadno a v dětských rukou nemá co dělat.

Na hvězdici v obchodech jsme upozornili Českou obchodní inspekci. Ta ji nejspíš označí za nebezpečný výrobek a vietnamským obchodníkům ji zakáže prodávat.

Česká obchodní inspekce tento druh zboží v obchodech a tržnicích ještě neřešila. O pomoc chce proto požádat kriminalistický ústav a soudní znalce. Až poté bude jasné, jestli zákaz prodeje hvězdice bude definitivní. MRSK DO BOUDY, František Nyklas

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz