Zpravodajství

Děti si bez problémů kupují nebezpečné hvězdice

Děti si bez problémů kupují nebezpečné hvězdice
Zdroj: TV Nova

Česká obchodní inspekce chystá zákaz prodeje bojových vrhacích hvězdic, které teď prodávají vietnamští obchodníci. Nebezpečná zbraň se totiž může dostat do rukou dětem. Hvězdice s pěti velmi ostrými hroty snadno prorazí měkké, ale i tvrdší materiály. Odborníci upozorňují na to, že jde o nebezpečnou zbraň a ta dětem do rukou rozhodně nepatří.

Dvanáctiletému chlapci vietnamský prodejce bez mrknutí oka prodal zbraň. Ocelovou vrhací hvězdici s pěti ostrými hroty.

Hvězdici jsme ukázali instruktorovi asijského bojového umění. Předvedl nám, o jak nebezpečnou věc jde. Do polystyrénu hvězdice zajela jako do másla.

Zapíchla se i do tvrdého kartonu. A v motorkářských kožených kalhotách z pevné kůže kvězdice nechala také díru. Je jasné, že člověku by zbraň ublížila velmi snadno a v dětských rukou nemá co dělat.

Na hvězdici v obchodech jsme upozornili Českou obchodní inspekci. Ta ji nejspíš označí za nebezpečný výrobek a vietnamským obchodníkům ji zakáže prodávat.

Česká obchodní inspekce tento druh zboží v obchodech a tržnicích ještě neřešila. O pomoc chce proto požádat kriminalistický ústav a soudní znalce. Až poté bude jasné, jestli zákaz prodeje hvězdice bude definitivní. MRSK DO BOUDY, František Nyklas

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz