Zpravodajství

Řidič rekordman: opilý a bez řidičáku jezdí už dvacet let!

Řidič rekordman: opilý a bez řidičáku jezdí už dvacet let!

Rekordman. Tak mělničtí policisté přezdívají čtyřiačtyřicetiletému muži z Kralup nad Vltavou. Za poslední půlrok ho čtyřikrát přistihli za volantem opilého, vždy měl v krvi kolem dvou promile. Řidičský průkaz mu ale sebrat nemohou. Žádný totiž nemá.

Zdroj: TV Nova

Pan Karel je v hospodě denně. Přestože bydlí jen několik stovek
metrů od ní, cestu domů zpravidla absolvuje autem. Většinou v podroušeném stavu. Jak sám říká, střízlivý je za volantem nejistý.

"Alkohol mi pomáhá v tom že sem klidnější, vyrovnanej, dávám pozor na silnici, všechno je se mnou prostě v pohodě. I když mám patnáct piv, tak prostě se cejtim v pořádku, jako kdybych nic nevypil," řekl naší televizi pan Karel.

Jiného názoru byl zřejmě cyklista, kterého v červnu pan Karel autem zranil. V krvi měl přitom 1,78 promile, tedy minimálně pět desítek.

Při odbočování nezvládl řízení a cyklistu srazil. Pan Karel řídí auto už dvacet let, přestože nikdy nedělal autoškolu. Prý na ni neměl čas. Dělat si řidičák teď už podle něj nemá smysl. Navíc ho zřejmě brzy čeká vězení.

Za to, že řídí opilý, je muž přezdívaný mezi kamarády Karfík hrdý. Jednou nad ránem se prý vsadil o panáka, že projede celé Kralupy pozpátku. To, že by mohl někoho zabít, si nepřipouští.

Doktoři panu Karlovi dávají za pravdu. Tedy alespoň v tom, že řidič, který je pod vlivem alkoholu se subjektivně cítí lépe. Objektivně jeho odhad rizika situace a její zvládnutí je ale výrazně horší.

Z toho si ale Karel těžkou hlavu nedělá. Ve své oblíbené hospodě si dokonce vystavil policejní protokoly. Za poslední půlrok jich má početnou sbírku.

V minulosti už byl pan Karel soudně trestán. Mimo jiné i za řízení v opilosti a bez řidičského oprávnění. Teď mu ve zkráceném přípravném řízení hrozí jeden rok odnětí svobody nebo peněžitá pokuta.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz