Zpravodajství

VIDEO: Václav Fischer chystá proti ČR arbitráž

Majitel kdysi největší cestovní kanceláře u nás a bývalý senátor Václav Fischer hrozí Česku arbitráží. Podle něj stát neochránil jeho investice a dosud mu neoprávněně zadržuje dva letouny bývalého Fischer Air. Ty se naopak snaží zpeněžit konkursní správce, který několik let řeší Fischerův miliardový dluh.

Když posílal tisíce Čechů k moři, milovali ho. Zvolili ho senátorem, neoblíbenějším politikem a chtěli ho i za prezidenta.

Ikona slušnosti, kterou se honosil, je možná definitivně pryč. Jakoby teď zkoušel českou trpělivost - dluží tu miliardu, roky to u soudů zpochybňuje a teď začal hrozit arbitráží. Česko mu prý zadržuje letadla.

Nesmyslný manýr bývalého českého politika - tak nějak to vidí ministerstvo financí. Pokud Fischer nakonec válku Česku vyhlásí, úředníci budou pečlivě zkoumat kdy jednal z pozice českého občana a kdy Němce.

Faktem zůstává, že peníze nechybí jen Fischerovi, Česko přišlo o miliardu. Společnosti Karla Komárka, kterému prodal cestovní kancelář za jednu korunu, doteď nezaplatil sto miliónů, ke kterým se osobně zavázal v těchto směnkách.

Konkurzní správce tvrdí opak a dvě letadla Fischerovi současné společnosti se snaží už rok zpeněžit a zhojit dluhy. To on ale odmítá. Dva roky tak boeingy stojí na ruzyňském letišti.

Pokud se Fischer pro arbitráž rozhodne a bude oprávněná, bude tak Česko už v devátém sporu . Státu hrozí že přijde o víc než 80 miliard.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz