Zpravodajství

VIDEO: Za velké bouračky často nedostanete ani bod!

VIDEO: Za velké bouračky často nedostanete ani bod!
Zdroj: HZS

Česká pojišťovna a Kooperativa si stěžují na to, že za některé dopravní nehody nejsou řidičům připisovány body. A tak prý není výjimkou, že za volantem sedí lidé, kteří bourají téměř každý měsíc. Nejenom, že pojišťovny pak musí vyplácet statisícové částky, což prý má vliv na výšku povinného ručení, ale hlavně ostatní řidiči jsou vážně ohroženi na životech. Ministesrtvo dopravy je na základě stížností připraveno změnit bodový systém.

Neubrzdíte auto a nabouráte? Když nikoho vážně nezraníte a neutečete od nehody, nebude vám připsán ani bod. Nevěnujete se řízení a způsobíte nehodu? Opět se to obejde bez bodů.

Pojišťovny jen kroutí hlavou. Řidičům, kteří způsobí dopravní nehodu třeba vlastní vinnou nebo svou neopatrností, nehrotí, že by jim někdo připsal body. Kooperativa tvrdí, že pokud někdo zaviní za rok více než dvě nehody, měl by přijít nekompromisní trest.

To, že jde o nebezpečnou díru v zákoně, uznalo i Ministerstvo dopravy.

Za chybějící pásy máme bod, za nesvícení máme bod, ale za dopravní nehody bod není, jak je to možné?

I ministerstvo je pro, aby se za dopravní nehody připisovali body. Vše ale bude v rukou poslanců, kteří prý nejsou příliš ochotní měnit bodový systém.

Každý z těch poslanců by si měl uvědomit, že řidič může třináckrát způcobit nehodu bez těžkého zranění, ale po čtrnácté někoho zabije.Pokud v Poslanecké sněmovně nenastanou žádné komplikace, všechny dopravní nehody bez výjimky by podle Ministerstva dopravy měly být začít bodovány zhruba v polovině příštího roku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz