Zpravodajství

VIDEO: Místo moderního náměstí má Opava blátivou břečku

VIDEO: Místo moderního náměstí má Opava blátivou břečku

Blátivá břečka pokrývá v těchto dnech jedno z hlavních náměstí v Opavě. Může za to nekvalitně položený povrch. Ten se totiž s příchodem prvního sněhu změnil v hnědou kaši. Náměstí přitom nedávno prošlo nákladnou rekonstrukcí. Oteplení z posledních dnů situaci nezlepšilo. Právě naopak.

Zdroj: TV Nova

Jak zjistil náš reportér Pavel Navrátil, tající sníh celý problém ještě více zhoršil a radnice dokonce celé náměstí úplně uzavřela. Lidé, kteří tudy chodí z centra města na velké sídliště, pak musí náměstí obcházet.

Zdroj: TV Nova

Položení tzv. mlatových chodníků stálo více než 600 tisíc korun. Speciální parková směs má přívaly vody určitě vydržet, ale podle radnice provedla stavební společnost práci nekvalitně, a proto dokud nebude zjednaná náprava, firma peníze nedostane.

Zdroj: TV Nova

Úpravu by měla provést firma SATES Morava, která povrch pokládala, ale i přes několik varování se doteď na náměstí nic neděje. Takže, kdy se podaří povrch náměstí opravit, si teď nikdo netroufá odhadnout, nicméně pokud příští týdne nasněží a ochladí se, budou se muset stavební práce odsunout.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz