Zpravodajství

Cigareta k ranní kávě zhořkne, zdraží!

Cigareta k ranní kávě zhořkne, zdraží!

Zdražování, zdražování a ještě jednou zdražování. Po pečivu, oleji, másle a dalších mléčných výrobcích si opět někteří z nás budou muset sáhnout hlouběji do peněženek a to všichni kuřáci. Původně se cigarety měly zdražovat až v příštím roce. Největší český výrobce ale mění ceny u některých cigaret už teď.

Zdroj: TV Nova

Cigareta k ranní kávě? Tak právě za tento požitek si všichni vášniví kuřáci opět připlatí. Do konce roku totiž některé značky podraží o dvě koruny. Víc budou stát Sparty a Clejky - cigarety, které jsou na trhu už desítky let.

"To stávající zdražování je pravděpodobně výsledkem cenové politiky," řekla ekonomka Markéta Šichtařová.

To nepřímo potvrzuje i největší tuzemský výrobce cigaret. Pohyby cen, ať už směrem nahoru nebo dolů, nevychází jen ze spotřební daně, ale i z obchodních rozhodnutí, které vychází z konkurenčního prostředí.

Jen během letošího roku cigarety zdražily několikrát. V průměru se za krabičku platí o osm korun víc.

"V příštím roce by stát rád vybral v průměru o sedm korun více na jedné krabičce než v roce letoším," řekla ekonomka Markéta Šichtařová.

Češi jsou a byli vášnivými kuřáky. Dříve bylo kouření společenskou záležitostí. V padesátých a šedesátých letech byly nejoblíbenější například Lekty, Astry a nebo Partyzánky. Před revolucí to byly pro změnu Startky, Marsky a nebo Sparty. Teď nejvíce kouří například Malobra, LMka a Petry.

Podle odhadů ekonomů by karbička cigaret mohla za několik let stát i kolem 150ti korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz