Zpravodajství

Falešný doktor podvádí pacienty, peníze prohrává na automatech

Městská policie v Chrudimi přijala tento týden několik desítek telefonátů, ve kterých lidé upozorňují na falešného lékaře. Muž se prý představuje jako doktor Blažek, pod záminkou tísně si řekne o nemalé peníze a zmizí. Jeho pravé jméno však už policie zná.

Jen za poslední týden obdrželi městští strážníci v Chrudimi více než 30 stížností a další stále přibývají.

Může se to stát i vám. Na ulici vás zastaví asi čtyřicetiletý muž a představí se jako doktor Blažek. Řekne vám, že bydlí na druhém konci republiky a došel mu benzín i peníze a poprosí vás o pomoc. Lidé mu buď půjčí peníze nebo ho odvezou, kam potřebuje. Podobně už důvěřivé lidi připravil řádově o desetitisíce korun.

Policie zjistila, že falešný doktor je ve skutečnosti Milan Lupoměstský ze Zaječic na Chrudimsku. My jsme se ho snažili zastihnout doma, ale nikdo neotvíral. Sousedé tvrdí, že je muž problémový člověk.

Peníze, které mu důvěřiví lidé půjčili, pak prý končily ve výherních automatech.

Muž je v současné době na svobodě, ale pokud se policii podaří krádeže prokázat, může pachatel strávit až několik let ve vězení.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz