Zpravodajství

Ohřívání medu skončilo popáleninami druhého stupně!

Ohřívání medu skončilo popáleninami druhého stupně!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Na pilno měli v sobotu krátce po poledni středočeští záchranáři. V půl jedné vyjížděli do restaurace Asie v Kladně. Pracovníci tam v kuchyni vařili med, vše ale skončilo zraněním tří osob. Utrpěly popáleniny druhého stupně.

"V Restauraci Asie v Kladně došlo v kuchyni k požáru, při němž se zranili tři lidé. Na Náměstí E. Beneše okamžitě vyjely dva sanitní vozy rychlé lékařské pomoci," řekla serveru nova.cz mluvčí záchranářů Nina Šeblová.

Záchranáři na místě ošetřili dvaačtyřicetiletého muže a dvacetiletou ženu. "Tyto pacienty jsme po ošetření převezli na úrazovou ambulanci do kladenské nemocnice. Pětašedesátiletou ženu jsme po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předali na chirurgii také do nemocnice v Kladně," doplnila mluvčí. Muž a mladší žena byli ještě odpoledne z nemocnice propuštěni.

Jak nám ale řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan, jednotky na místo vůbec nevyjely, protože žádný požár nebyl hlášen.

"Podle mých informací tam ohřívali v kuchyni med, došlo ale k jeho vzkypění a následnému vystříknutí. Horká hmota pak popálila tři přítomné osoby na rukou a obličeji," řekl serveru nova.cz Křivan.

Podle jednoho z postižených byla příčinou požáru exploze sklenice při ohřívání medu.

Všichni tři měli podle mluvčí záchranářů Niny Šeblové většinou popáleniny druhého stupně na obličeji, zádech a rukách.

Případ vyšetřuje policie, která podle kladenské mluvčí Michaely Novákové bude zjišťovat, zda nebyly porušeny pracovní předpisy. 

"Chtěli jsme nahřát ztuhlý med a on nám bouchnul," řekl postižený muž.

Podle svědka z místa nehody je restaurace v současné době uzavřená.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz