Zpravodajství

Krádež století: na dopadení pachatele si lze vsadit balík peněz!

Krádež století: na dopadení pachatele si lze vsadit balík peněz!
Zdroj: TV Nova

Přijít si do trezoru pro 564 milionů korun v hotovosti - to je husarský zlodějský kousek! Policie podezřívá z krádeže století 33letého Františka Procházku. Na jeho osud už vypsala sázková kancelář Fortuna kursy. O podobném kroku uvažuje i Tipsport.

Podle Fortuny je pravděpodobnější, že se policistům podaří pachatele dopadnout. Kurs je 1,4:1. Pokud si na dopadení zloděje vsadíte tisícovku, odnesete si v případě výhry 1400 korun. Větší balík peněz ale získáte, pokud se zloději podaří utéct a vy mu budete důvěřovat. V takovém případě za vsazenou tisícovku vyhrajete 2600 korun.

Mluvčí Fortuny Tomáš Grombíř zatím nechtěl uvést, zda sázkaři dávají přednost jedné z variant. Našemu serveru ale sdělil, že si lze u sázkové kanceláře vsadit i na osudy mužů, kteří měli v Česku problémy se zákonem. "Dříve jsme vypsali kurs 1000:1 na to, že Viktor Kožený bude vydán k trestnímu stíhání do České republiky," uvedl Grombíř. Podle něj sázkaře lákal vysoký kurs, Fortuna musela sázku zrušit. Milovníci hazardu si také mohli vsadit na to, že Tomáš Pitr nastoupí do české věznice. Kdo vsadil tisícovku na to, že Pitr ve vězení neskončí, odnesl si 2100 korun.

O sázce na krádež století uvažuje i sázková kancelář Tipsport. Podle mluvčího Lubomíra Ježka bookmakeři společnosti zvažují, že se vypíše sázka na to, zda se najde ztracená půlmiliarda korun. "Je ale pravděpodobnější, že policie chytí zloděje, než odhalí ztracené peníze," uvedl mluvčí.

Rekordní odměna za dopadení

Policie podezírá zaměstnance pražské bezpečnostní agentury z toho, že v sobotu ukradl z její budovy více než půl miliardy korun. Pachatel je na útěku a je ozbrojen, zřejmě měl komplice. Společností, jíž byly peníze ukradeny, je firma G4S Cash Services. V souvislosti s krádeží vypsala patrně rekordní odměnu dva miliony eur (asi 52 milionů korun). V případu jde asi o nejvyšší sumu, kterou kdy v Česku někdo ukradl. Pachateli hrozí až 12 let vězení.

Krádež více než 564 milionů korun se odehrála v sobotu dopoledne v objektu bezpečnostní agentury v Praze 3-Žižkově. Policie nechce k případu uvádět bližší podrobnosti, a to ani ohledně Procházkova pracovního zařazení, způsobu uložení peněz či jejich krádeže.

Policisté se snaží zmapovat víkendový pohyb vozidla, které podezřelý užíval. Jde o bílý Volkswagen Transportér s poznávací značkou 1L7 49 73. Na voze jsou samolepky s nápisy Group 4S. Odstavený vůz kriminalisté našli v Kandrtově ulici na Praze 8. Svědci si předtím mohli povšimnout osob, které auto řídily. V souvislosti s Procházkou dále policie pátrá po vozu Volkswagen Passat 1.9D s poznávací značkou 1L8 11 15 s šedou metalízou.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz