Zpravodajství

VIDEO: Vyměněné holčičky si zvykají na své biologické rodiče

VIDEO: Vyměněné holčičky si zvykají na své biologické rodiče

Od úterka jsou vyměněné holčičky z třebíčské porodnice zpátky u svých biologických rodičů. Výměna se tak uskutečnila o měsíc dříve než původně obě rodiny chtěly. Jak se Nikolka a Veronika mají, zjišťoval náš reportér David Pik. Více se dozvíte v přiloženém videu.

„Nikolka i Veronika se u svých biologických rodičů mají dobře.Hrají si, spinkají a podle slov maminek zatím vůbec nebrečí. O něco hůře ale nynější situaci nesou právě maminky. Hlavně Jaroslava Trojanová, která před kamerou vůbec nechtěla mluvit, výměnu nese psychicky velice špatně. Každopádně oba rodičovské páry si jsou vědomy toho, že kvůli oběma holčičkám, které už začínají vnímat své okolí, výměna musela proběhout co nejdříve," řekl nám David Pik.

Jestli nenastanou nějaké komplikace, tak už holčičky zůstanou natvralo. Výměna se tak uskutečnila o měsíc dříve, než měly obě rodiny v plánu. Nečekanou změnu Čermákovým i Brožovým doporučil i jejich společný psycholog a to hlavně proto, že obě holčičky si už začaly zvykat na své biologické rodiče a do svých dosavadních domovů se jim už prý moc nechtělo.

"Psycholog řekl, že už to pro holky není dobré a že je to potřeba co nejdřív udělat, tu výměnu kvůli, tomu, že ty děti už to vnímají úplně jinak, než když to vnímaly před měsícem, zkusíme to, a když to půjde, tak to takhle zůstane, my se s tím srovnat budeme muset, bude to těžký teď, bude to těžký za měsíc, bude to těžký pořád, ale kvůli holkám je to prostě udělaný takhle," řekl biologický otec Veroniky Libor Broža.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz