Zpravodajství

Bezpečnostní agentura kvůli krádeži století asi skončí

Firma G4S Cash Services k případu dál mlčí. Částka, o kterou přišla jí podle všeho způsobila obrovské problémy. Celoroční obrat firmy je něco přes půl miliardy, tedy přibližně stejně jako částka o kterou krádeží přišla.

I když je G4S nejspíš pojištěna, jsou na místě obavy, že pojišťovna nebude muset škodu vyplatit a když, tak firma bude muset zaplatit hodně za spoluúčast. Taková ztráta by mohla dceřinou společnost britského holdingu položit.

560 milionů korun byly peníze bank a obchodů. Ve chvíli, kdy je měla u sebe bezpečnostní agentura, nesla za ně odpovědnost. Teď v oběhu chybí a nahradit je musí nejspíš rezervy agentury. Jestli celou škodu uhradí pojišťovna, není podle mluvčího mezinárodního sdružení bezpečnostních profesionálů jisté.

Jenže v tomto případě se bude zkoumat dodržování bezpečnostních předpisů a ty byly tentokrát nejspíš porušeny. Peníze Procházka vynesl z firmy bez problémů v sobotu a na krádež se pak přišlo až v neděli.
Agentura G4S má nejspíš u pojistky takzvanou spoluúčast. Při vyplacení škody by také agentura musela zaplatit velké procento ze škody.

Firma G4S Cash Services se k případu odmítá vyjadřovat. To, že krádež pro ni představuje ohrožení její existence, dokazuje i odměna, kterou za dopadení pachatelů a vrácení peněz vypsala. Jde o dva miliony eur tedy asi o 52 milionů korun. Co se svojí dceřinou společností teď zamýšlí britská centrála Group 4 Securitas Holding, jsme se také z Londýna nedověděli. Už v pondělí se ale lidé z centrály objevili v Praze.

Na tisíc zaměstnanců teď má strach o práci a čeká, jak britský vlastník o osudu české dceřiné společnosti rozhodne.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz