Zpravodajství

Lidové domky jdou do konkurzu, nové bydlení nebude

Lidové domky jdou do konkurzu, nové bydlení nebude
Zdroj: TV Nova

Pro 250 klientů firmy Lidové domky, kteří zaplatili na zálohách a rezervacích odhadem asi 35 milionů korun už definitivně skončil sen o bydlení. Na majetek Lidových domků byl prohlášen konkurz. Poškození klienti mají už ani ne 14 dní na to, aby u soudu přihlásili své pohledávky. Majetek, který ve firmě zůstal podle všeho nebude vůbec stačit na vrácení záloh v plné výši.

Mělo to být 340 levných domů na okraji Prahy. Megalomanský projekt ale nevyšel. Když 250 klientů chtělo své peníze zpátky, firma už je neměla a teď skončila v konkurzu.

Někteří lidé zaplatili na rezervačních poplatcích desítky tisíc korun. Jsou ale i tací, kteří zaplatili statisícové zálohy, někdy i přes milion korun. O půl milionu přišel i pan Růžek a o konkurzu ještě nevěděl. Má strach, že už žádné své peníze nikdy neuvidí.

Podle našich informací jsou někteří klienti, kteří přišli o celoživotní úspory, na pokraji zhroucení. Ani konkurz pro ně není moc velkou nadějí. Firma už jejich peníze dávno nemá.

Firma Lidové domky stále tvrdí, že svým klientům chce vrátit jejich peníze z jiné podnikatelské činnosti, ale jen za předpokladu, že se lidé nepřihlásí do konkurzu. Tomu už nikdo z klientů nevěří.

Klienti usilují o vrácení peněz už přes rok. Kdy a kolik z konkurzu nakonec dostanou, na to si budou muset počkat další dlouhé měsíce, nejspíš ale mnohem déle.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz