Zpravodajství

VIDEO: Opravoval traktor, duše mu amputovala ruku a nohy!

VIDEO: Opravoval traktor, duše mu amputovala ruku a nohy!
Zdroj: TV Nova

Jen těžko uvěřitelná nehoda se stala v noci na pátek u Kublova na Berounsku. Třicetiletý muž opravoval prasklou duši na kole od traktoru. Při dofukování, ale zřejmě kolo zapomněl zabezpečit.

Exploze, která vymrštila železné součástky kola muži amputovala ruku a dolní končetiny.

Dílna v bývalé cihelně nedaleko Kublova - tam třicetiletý muž opravoval kolo od traktoru. Když se ozvala rána, jeho kamarádi ho viděli zkrvaveného.

Třicetiletý muž byl v kritickém stavu transportován vrtulníkem na ARO Vinohradské nemocnice.

"Pacient přijel ve velmi těžkém stavu se známkami téměř úplného vykrvácení- se ztrátovým poraněním obou končetin a těžkým poraněním v břišní dutině," uvedl primář nemocnice.

Vymrštěné železné části kola připravili muže o ruku a obě nohy i přesto, že je jeho stav stabilizovaný lékaři stále bojují o jeho život s podobnými případy se specialisté setkávají jen zřídka.

A co se v dílně asi stalo? Když se u starých traktorů mění duše, na disku jsou dvě železné obruče, pokud v disku pevně nesedí, při nafukování kola se může stát tragédie.

Přitom stačila maličkost. Kolo si mohl zabezpečit třeba montpákou.
V minulosti se podobné úrazy při vyměňování kol u traktorů občas stával na ochranu montérů se na kola používaly speciální bezpečnostní kříže nebo klece.

Vyšetřování bude trvat dlouhé týdny, až expertízy by měly objasnit okolnosti tragického případu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz