Zpravodajství

VIDEO: Opravoval traktor, duše mu amputovala ruku a nohy!

VIDEO: Opravoval traktor, duše mu amputovala ruku a nohy!
Zdroj: TV Nova

Jen těžko uvěřitelná nehoda se stala v noci na pátek u Kublova na Berounsku. Třicetiletý muž opravoval prasklou duši na kole od traktoru. Při dofukování, ale zřejmě kolo zapomněl zabezpečit.

Exploze, která vymrštila železné součástky kola muži amputovala ruku a dolní končetiny.

Dílna v bývalé cihelně nedaleko Kublova - tam třicetiletý muž opravoval kolo od traktoru. Když se ozvala rána, jeho kamarádi ho viděli zkrvaveného.

Třicetiletý muž byl v kritickém stavu transportován vrtulníkem na ARO Vinohradské nemocnice.

"Pacient přijel ve velmi těžkém stavu se známkami téměř úplného vykrvácení- se ztrátovým poraněním obou končetin a těžkým poraněním v břišní dutině," uvedl primář nemocnice.

Vymrštěné železné části kola připravili muže o ruku a obě nohy i přesto, že je jeho stav stabilizovaný lékaři stále bojují o jeho život s podobnými případy se specialisté setkávají jen zřídka.

A co se v dílně asi stalo? Když se u starých traktorů mění duše, na disku jsou dvě železné obruče, pokud v disku pevně nesedí, při nafukování kola se může stát tragédie.

Přitom stačila maličkost. Kolo si mohl zabezpečit třeba montpákou.
V minulosti se podobné úrazy při vyměňování kol u traktorů občas stával na ochranu montérů se na kola používaly speciální bezpečnostní kříže nebo klece.

Vyšetřování bude trvat dlouhé týdny, až expertízy by měly objasnit okolnosti tragického případu.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz