Zpravodajství

Obviněný z vraždy ruského choreografa je ve vazbě

Muž, kterého policie zadržela kvůli vraždě známého ruského baletního choreografa Dmitrije Brjanceva, byl v sobotu z cely předběžného zadržení převezen k Okresnímu soudu v Hradci Králové. Tam na něj soudce uvalil vazbu.

Muž měl zavraždit Dmitrije Brjanceva, jednu z nejvýznamnějších osobností ruské kulturní scény a osobního přítele ruského prezidenta Putina. Sobotní uvalení vazby proto probíhalo za přísných bezpečnostních podmínek a v utajení.

V devět hodin ráno přijela k cele předběžného zadržení dvě policejní auta, aby pak převezla vraha k soudu. Ten začal krátce po deváté hodině. Soud obviněného poslal do vazby.

Obviněný byl okamžitě nato převezen do vazební věznice. Je podezřelý z toho, že slavného choreografa v létě 2004 zastřelil v autě a jeho tělo pak zahrabal v lese. To pak letos na jaře našel hledač pokladů.

Pokud se pachateli vina prokáže, bude mu hrozit až patnáct let ve vězení nebo výjimečný trest. Policii by měl pomoci také jediný svědek - řidič auta, ve kterém pachatel i oběť jeli.

Ve vazební věznici teď stráví obviněný několik měsíců. Na jaře už by měl stát před soudem.

Tělo objevil hledač pokladů

V červnu letošního roku objevil hledač pokladů v Budčevsi na Jičínsku lidskou kostru.

Policie okamžitě začala pátrat po tom, čí kostru pan Skrbek našel.V těchto dnech se podle našich informací policii podařilo zjistit, že kostra podle všeho patří právě Brjancevovi. Totožnost prý potvrdila i zkouška DNA.

Policie nedávno také zadržela údajného vraha - 31letého muže ruské národnosti. Podle mluvčí Ivy Markové vyšetřování ukázalo, že cizinci cestovali autem, ve kterém se pohádali o svých obchodních aktivitách a obviněný muž prý na svého známého několikrát vystřelil.

Pachatel je obviněný z trestného činu vraždy, za který mu hrozí patnáct let vězení až výjimečný trest.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz