Zpravodajství

VIDEO: Zátah na gang kuplířů: 11 Vietnamců v poutech

VIDEO: Zátah na gang kuplířů: 11 Vietnamců v poutech

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu si posvítil na asijské kuplíře. Při policejní akci, kterou členové ÚOOZ provedli v noci ze soboty na neděli, skončilo v policejních celách 11 vietnamských kuplířů. Našemu serveru to sdělila mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová.

Zdroj: TV Nova

"Činnost Vietnamců jsme monitorovali od začátku roku," uvedla mluvčí s tím, že se pachatelé měli dopouštět obchodování se ženami dlouhodobě. Nyní jim hrozí obvinění z obchodování s lidmi a z kuplířství.

"Zátah jsme provedli v západních a středních Čechách," řekla Kosinová. Podle serveru novinky.cz policisté prohledali tři nevěstince v Praze a jeden v Chebu.

"Vietnamští zločinci jsou proti ostatním skupinám disciplinovaní," uvedla Kosinová. Podle ní organizují prostituci v karaoke domech, do nichž mají většinou přístup členové asijské komunity v ČR. Státní zastupitelství nechce k případu sdělovat bližší podrobnosti.

Předchozí zátah z roku 2004

Podobný zásah proti asijským kuplířům se povedl policistům i v roce 2004. Tehdy v rámci operace TET si zadrželi vietnamský gang. Ve Vietnamu se objevily inzeráty, ve kterých se vietnamským dívkám slibovala práce ve střední a západní Evropě. Dívky, kterým gang obstaral turistická víza, za cestu zaplatily od 5000 do 7500 dolarů.

Po příjezdu do České republiky je okamžitě kontaktovali Asiaté žijící na našem území. Ti je dopravovali po celém území ČR do nevěstinců provozovaných výhradně Vietnamci. Od majitele podniku se dívky dozvěděly, že mu dluží stejnou částku, kterou již zaplatily ve Vietnamu. Peníze si pak musely vydělat prostitucí, přičemž byl obchodník od majitele podniku informován o množství zákazníků i o výdělku.

Zásahy proti kuplířům od roku 2005

3. října 2005 - Čtrnáct osob podezřelých z kuplířství zadržel ÚOOZ na Chebsku. Mezi zadrženými bylo pět cizinců. Všichni byli obviněni z účasti na zločinném spolčení a kuplířství. Údajně dodávali prostitutky zejména z Ukrajiny a Běloruska do nevěstinců na Chebsku.

21. října 2005 - Policie uspořádala v nočních klubech na Liberecku, Jablonecku a Děčínsku zátah proti organizátorům prostituce. Kvůli organizování obchodu s lidmi, kuplířství a ohrožování výchovy mládeže obvinila 15 lidí.

7. prosince 2005 - Jihočeští policisté odhalili devatenáctičlenný organizovaný gang podezřelý z loupeží, obchodování s lidmi, kuplířství, výroby drog a vloupání. Dvě ženy a 17 mužů údajně způsobili na území Čech škodu nejméně 2,5 milionu korun.

12. září 2007 - Policisté z ÚOOZ zadrželi tři muže a dvě ženy podezřelé z organizování prostituce. Nejméně od roku 2001 provozovali na Děčínsku dva noční kluby, ve kterých vydělávali na prostituci desítek českých, slovenských, ukrajinských a běloruských dívek.

9. prosince 2007 - Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinili 11 asiatů z obchodování s lidmi a kuplířství. Skupinu policisté pozatýkali v noci na neděli v rámci akce Tuong. Pokud by byli cizinci odsouzeni, hrozí jim trest až 15 let odnětí svobody.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz