Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Přepadl banku, z peněz se dlouho neradoval

EXKLUZIVNĚ: Přepadl banku, z peněz se dlouho neradoval
Zdroj: TV Nova

S blížícími se Vánocemi přibývá i množství krádeží a loupeží. Jedna z nich se stala v pondělí ve spořitelně v Plzeňské ulici v Praze. Maskovaný pachatel vtrhl do spořitelny s pistolý v ruce. K dalšímu přepadení došlo i na pobočce České spořitelny ve Cvikově na Českolipsku. Pachatel také ukradl peníze. Nikoho však nezranil. Kvůli obavám z loupeží zesiluje Česká spořitelna před Vánocemi bezpečnostní opatření v celé republice.

Scénka jak v akčním filmu. Maskovaný lupič vtrhá do spořitelny a se zbraní v ruce vymáhá po personálu peníze.

Náš pachatel se ale dlouho s peněz neradoval. Po odchodu se spořitelny ho zastavil jedne ze zaměstnanců. V současné době je pachatel na policii. Ta se k případu s taktických důvodů nechce vyjadřovat.

Lupič přepadl spořitelnu ve Cvikově

Další přepadenéí se stalo ve Cvikově na Českolipsku. Neznámý zločinec tu přepadl dopoledne opět pobočku České spořitelny. Ukradl peníze, nikoho však nezranil.

Kvůli obavám z loupeží zesiluje Česká spořitelna před Vánocemi bezpečnostní opatření v celé republice. „Nedává na přepážky velké množství peněz a pachatele odrazuje i bezpečnostním kamerovým systémem. Pobočky objíždějí patroly, složené z pracovníků bezpečnostních služeb," řekla mluvčí spořitelny Klára Gajdůšková.

Českolipský policejní mluvčí Milan Bradáč neprozradil, jestli měl pachatel ve Cvikově zbraň a kolik korun ve spořitelně získal. "Nešlo však o žádnou závratnou sumu," dodal. Přepadení se odehrálo kolem 09:30 a lupič si při něm nezakrýval obličej maskou. Pokud ho kriminalisté odhalí, hrozí mu dva roky až deset let vězení.

Na Českolipsku nezaznamenali policisté loupež v peněžním ústavu již dlouho.

V Libereckém kraji vyloupil zločinec letos v září Českou spořitelnu v Turnově. V pobočce ve středu města na náměstí Českého ráje vyhrožoval úřednici za přepážkou pistolí, nezranil ji ale. Muž ve věku 30 až 40 let zmizel po zločinu i s penězi ve městě. Do banky vešel v baseballové čepici a v čirých brýlích.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz