Zpravodajství

VIDEO: Banky vypsaly odměnu milion a půl za dopadení lupičů

VIDEO: Banky vypsaly odměnu milion a půl za dopadení lupičů

Pro odměnu za dopadení lupičů - u nás dosud neobvyklý krok - se rozhodly dvě banky. Za tři pachatele dohromady milion a půl korun. Dosud se většina bank vypsání odměn bránila. Zatím největší je ale za dopadení zloděje století Procházky - dva miliony Euro.

Zdroj: TV Nova

Drzost lupičů, kteří ohrožují zbraněmi bankovní úředeníky a klienty je až neuvěřitelná. Muž, který loupil začátkem listopadu v Kladně, nebyl žádný profesionál.

Nevzal si ani tašku a bankovky si cpal rovnou do kapes. Minulý týden přišel do eBanky v Praze Na Poříčí jiný lupič a odnesl si přes sto tisíc korun.

V poslední době velmi aktivní je zejména další lupič. Na svědomí má už čtyři banky.

Raiffeisenbank a eBanka se teď rozhodly, že zvýší pravděpodobnost dopadení těchto tří lupičů. Na každého z nich vyhlásily půlmilionovou odměnu.

Klienti bank prý mohou být v klidu. Peníze na odměny půjdou ze zisků bank.

V posledních týdnech je to už několikátá odměna vypsaná na dopadení pachatelů. Ta nejvyšší, dva miliony Euro, je za dopadení lupiče století Františka Procházky. Půl milionu slíbila i společnost Sazka za informace, které by vedly k dopadení vraha jejich řidiče.

Vždy, když se odměna vyhlásí, telefony na lince 158 se prý div netrhnou. Informace z této linky se pak předávají konkrétním kriminalistům a ti je pak prověřují.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz