Zpravodajství

Vánočních lupičů přibývá. Jsou to často amatéři

Vánočních lupičů přibývá. Jsou to často amatéři

Zdá se, že blížící se Vánoce mají za důsledek zvýšený počet loupežných přepadení. Někteří muži mající hluboko do kapsy se uchylují k loupežným činům snad možná právě proto, aby měli finance na vánoční svátky. Mnozí z nich totiž loupili evidentně poprvé, nezkušenost a nervozita z nich přímo čišela.

Zdroj: TV Nova

Příkladem je směšné přepadení z Kladna. Muž, který loupil začátkem listopadu v jedné tamější bance, nebyl žádný profesionál. Nevzal si ani tašku a bankovky si cpal rovnou do kapes (více zde).

Jiné přepadení se stalo ve čtvrtek. Do pobočky České spořitelny v Mnichově Hradišti vchází muž. Čeká ve frontě. Když na něho přichází řada, chce po obsluze pokladny vyměnit valuty.

Vyděšená pokladní mu ale nemůže dát peníze. Uzavřená zásuvka má totiž časový spínač. Proto mu vydala pouze peníze, které měla k dispozici. Moc jich nebylo. Jen 8 pětistovkových bankovek.

Opět pobočka České spořitelny - tentokrát ale několik kilometrů vzdálená v Železném Brodě.

Pokladní spořitelny ovšem reagovala tak, že se jí zalekl i samotný lupič. Zaměstnankyně spořitelny prý začala zmatkovat a křičet. Toho se pachatel polekal a dal se na útěk.

V těchto dvou případech si pachatelé moc peněz na vánoční dárky neodnesli. Policisté ale varují. S blížícím se termínem Štědrého dne bude loupežných přepadení přibývat.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz