Zpravodajství

Svaz pacientů: plaťte u lékaře haléři a pětitisícovkami!

Svaz pacientů: plaťte u lékaře haléři a pětitisícovkami!
Zdroj: TV Nova

Kvůli připravovaným poplatkům u lékaře se dostaly do ostrého sporu Ministerstvo zdravotnictví a Svaz pacientů České republiky. Právě na webových stránkách svazu pacientů se objevila výzva aby lidé bojkotovali tento poplatek tím, že budou platit v drobných mincí nebo velkých bankovkách.

Padesátníky a pětitisícovky, to jsou peníze, kterými bychom podle Svazu pacientů České republiky měli od ledna platit poplatky u lékařů a v lékárnách.

"Pořiď si Julínkovu zdravotnickou peněženku na převoz padesátníků a korunových mincí nebo papírových pětitisícovek. Nasyp mu pár drobých a lékař bude jistě vděčný," právě takto na svých webových stránkách Svaz pacientů radí nemocným.

Ministerstvo zdravotnictví ale spoléhá na to, že lidé budou rozumní a na takovouto výzvu moc nedají.

"Svaz pacientů předpokládá, že lidé jsou hloupí a škodolibí, to já si nemyslím a také si nemyslím, že by někdo poslouchal takovouto prazvláštní organizaci," řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.

Placení poplatků u lékaře a v lékárnách nás čeká už od prvního ledna. Až potom se ukáže, jestli si někdo z výzvy Svazu pacientů vzal příklad.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Píše se na Deník.cz