Zpravodajství

Svaz pacientů: plaťte u lékaře haléři a pětitisícovkami!

Svaz pacientů: plaťte u lékaře haléři a pětitisícovkami!
Zdroj: TV Nova

Kvůli připravovaným poplatkům u lékaře se dostaly do ostrého sporu Ministerstvo zdravotnictví a Svaz pacientů České republiky. Právě na webových stránkách svazu pacientů se objevila výzva aby lidé bojkotovali tento poplatek tím, že budou platit v drobných mincí nebo velkých bankovkách.

Padesátníky a pětitisícovky, to jsou peníze, kterými bychom podle Svazu pacientů České republiky měli od ledna platit poplatky u lékařů a v lékárnách.

"Pořiď si Julínkovu zdravotnickou peněženku na převoz padesátníků a korunových mincí nebo papírových pětitisícovek. Nasyp mu pár drobých a lékař bude jistě vděčný," právě takto na svých webových stránkách Svaz pacientů radí nemocným.

Ministerstvo zdravotnictví ale spoléhá na to, že lidé budou rozumní a na takovouto výzvu moc nedají.

"Svaz pacientů předpokládá, že lidé jsou hloupí a škodolibí, to já si nemyslím a také si nemyslím, že by někdo poslouchal takovouto prazvláštní organizaci," řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.

Placení poplatků u lékaře a v lékárnách nás čeká už od prvního ledna. Až potom se ukáže, jestli si někdo z výzvy Svazu pacientů vzal příklad.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz