Zpravodajství

Pavel Nedvěd přišel o miliony kvůli špatné investici

Jeden z nejlepších fotbalistů světa Pavel Nedvěd zřejmě definitivně přišel o desítky milionů korun. Ty na základě doporučení svého manažera Zdeňka Nehody investoval do dřevařské firmy, která zkrachovala. Krajský soud v Plzni zpochybnil zástavní smlouvy, na jejichž základě mohl Nedvěd získat zpět alespoň část peněz. Fotbalista už počátkem roku naší televizi naznačil, že ho manažer Nehoda podvedl.

"Ta investice mi připadala taková pěkná, že by se dělali dřevěný domky," nechal se slyšet Pavel Nedvěd.

Nyní je téměř jasné, že Nedvěd o investici přijde. A navíc. Nezáchrání ho ani to, že měl zástavní smlouvu na lukrativní firemní pozemky.

Krajský soud v Plzni v podstatě řekl, že Nedvěd většinu ze svých dvaceti milionů investovaných do dřevařské firmy pravděpodobně neuvidí.

Zatím to vypadá, že Pavel Nedvěd může za prodělek poděkovat především svému právníkovi Šerákovi a manažeru Nehodovi. Sám Nedvěd navíc už dříve řekl, že manažer s právníkem bez jeho vědomí v roce 2005 prodlužovali záruku za firemní úvěr.

"V roce 2005 jsem žádnou plnou moc nepodepisoval," řekl Nedvěd. Nedvědův manažer Nehoda se dnes ke kauze odmítl vyjádřit. V minulosti odmítl, že by cokoli dělal bez vědomí svého svěřence.

Sám Nedvěd příznal, že podnikání osobně kontrolovat nemohl. V jeho hlavě byl jen fotbal a o peníze se staral manažer.

"Oni mají až moc velkou moc, když jdete ven, bez manažera se neobejdete," řekl Nedvěd..

Někteří právníci říkají, že Nedvěd by mohl teoreticky vymáhat ztracenou investici na svém manažerovi Nehodovi a právníkovi Šerákovi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz