Zpravodajství

Schwarzenegger: Propustíme 20 tisíc vězňů!

Akční hvězda a kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger si pravděpodobně vzpomněl na svou roli ve filmu Soudce Dred. V něm ve velkém rozhodoval o osudu kriminálníků. Nyní chce propustit z vězení na 20 tisíc vězňů.

Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger přišel s návrhem předčasně propustit přes 20.000 vězňů odsouzených za méně závažné trestné činy. Chce tak předejít rozpočtové krizi a ušetřit peníze.

Podle internetového listu The Sacramento Bee guvernér chce požádat kalifornské zákonodárce, aby mu návrh posvětili. Zkrácení trestu by se týkalo pachatelů, kteří byli odsouzeni na méně než 20 měsíců za spáchání méně závažných nenásilných trestných činů. Amnestie se nemá vztahovat na sexuální delikventy.
Schwarzeneggerova iniciativa by mohla snížit vězeňskou populaci v Kalifornii o 22.159 osob, ale především státnímu rozpočtu ušetřit jen ve fiskálním roce začínajícím 1. července až 256 milionů dolarů (asi 4,7 miliardy korun). Do roku 2010 by úspory mohly dosáhnout až 780 milionů dolarů (asi 14,4 miliardy korun).

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz