Zpravodajství

Shrek oslaví své první Vánoce

Tvůrci oblíbeného zeleného zlobra vytvořili speciální dvaadvacetiminutový vánoční filmeček a vy jej uvidíte právě na Štědrý den!

Mysleli jste si, že kreslený film nejprve vzniká v počítačích animátorů a až poté jej herci dabují? U Shreka je tomu právě naopak. Při namlouvání svých postav herce ve zvukovém studiu snímá i kamera. To proto, aby animátoři pak viděli, jaká používali herci gesta nebo mimiku. Antonio Banderas přiznává, že později ve svém kocourovi, jehož v anglickém znění dabuje, poznává své pohyby.

A vzpomeňte si na oslíka. Nepřipomíná vám ztřeštěného herce Eddieho Murphyho? "Když nahráváte hlasy, tak animace ještě nejsou hotové,"  popisuje Antonio Banderas a jeho kolega Mike Myers, alias Shrek, dodává: "Je to jako pracovat na rozhlasové hře." Myersovi tento typ "herectví" vyhovuje také proto, že nemusí trávit desítky minut v maskérně. Žádný make-up nepotřebuje, když za něj vše udělají animátoři.

Ve štědrovečerním speciálním Shrekovi, který běží od 20:00, však původní hlasy neuslyšíte. Film poběží v českém znění, čili si ho budou moci vychutnat i děti. A tak si grimasy Shreka, Fiony, oslíka ani kocoura nespojujte s českými herci. Ti film dabovali běžným způsobem. 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz