Zpravodajství

OBRAZEM: Silvestr přinesl požáry a plné záchytky

Hasiči, policisté i záchranná služba měli o silvestrovské noci napilno. Hasiči zasahovali u celkem 18 požárů a vyjížděli hlavně k hořícím kontejnerům na odpad. Zdravotníci ošetřovali hlavně podnapilé a ty, kteří se zranili pádem v opilosti.

Policisté kromě jiného zadrželi na Václavském a Staroměstském náměstí 12 kapsářů. Protialkoholní záchytná stanice ve Fakultní nemocnici na Bulovce přijala 22 opilců.

Nepořádek po novoroční oslavě na Václavském náměstí  

Asi nejvážnějším zásahem hasičů byl požár ve světlíku a chodbě domu v Ukrajinské ulici v Praze 10. Požár způsobila světlice, která zapadla do světlíku. Hasiči museli evakuovat 13 lidí. V Poznaňské ulici v Praze 8 likvidovali požár na balkoně, uhasit museli i dvě ohniště založená v přírodě v okolí ulice Na Baních na Zbraslavi.

Mladík po zásahu lahví šampaňského na Stodolní v Ostravě 

Rachejtle zranily dva lidi

Podle mluvčího pražských hasičů Víta Pernici činí celková předběžně odhadnutá škoda 53.000 korun. "Hasičům letos pomohlo počasí - díky včerejšímu oteplení, které přineslo zvýšení přirozené vlhkosti porostů, byly výrazně omezeny požáry parkových porostů a požáry v přírodním prostředí," konstatoval.

Reflektory osvětlují sochu sv. Václava na Václavském náměstí při Mejdanu roku z Václaváku

Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové zranila zábavná pyrotechnika dva lidi. Policisté museli zakročit proti lidem, kteří ve Vodičkově ulici házeli pyrotechniku na projíždějící tramvaje.

Protialkoholní záchytná stanice v nemocnici Na Bulovce přijala 22 lidí pod vlivem alkoholu. "Měli jsme jich dost, víc než loni," řekl primář záchytky Vlastimil Chromčák.

 Silvestrovská zábava na Stodolní v Ostravě

"Jakmile aspoň trochu vystřízlivěli, že už to nebylo riskantní je pustit ven, tak jsme je zase propustili a přijali nové," dodal. Díky tomu nemuseli v noci nikoho odmítnout. Dalších 15 lidí přijala záchytka z jiných důvodů.

Pražské ulice jsou po silvestrovských oslavách již uklizeny. Zbytky odpadků se však stále objevují v ulicích Národní, Rytířská a na trhu v dolní části Václavského náměstí. Na několika místech jsou k vidění také rozbité výkladní skříně.

"Právě končíme s hrubým úklidem, pracovat budeme ale i nadále, aby centrum bylo odpoledne vyčištěné od silvestrovských oslav," řekl před polednem mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.  

Zdroj: TV Nova

TV Nova opět pořádala Mejdan roku z Václaváku 

Ačkoli se v horní části Václavského náměstí před sedmou hodinou ranní na zemi nacházelo po silvestrovské půlnoční show mnoho odpadků, po 11:00 hodině zbývaly úklidové firmě odstranit pouze složené kovové konstrukce ze zátarasů a pódium.

"Úklid proběhl v pořádku, tak jako každý rok jsme nacházeli především rozbité láhve od šampaňského, zbytky dělobuchů a papíry. V noci tu bylo přibližně 10.000 lidí," potvrdil Václav Novák z úklidové firmy, kterou si najala televize Nova.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz