Zpravodajství

Do ulic opět vyrazí tři králové

Do ulic opět vyrazí tři králové

V neděli 6.ledna oslavíme svátek Zjevení Páně, lidově zvaný svátek Tří Králů. Do ulic po celé naší republice vyrazí už tento týden tisíce koledníků převlečených za Kašpara, Melichara a Baltazara. Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Česká katolická charita, se koná už po osmé.

První tříkrálová sbírka se uskutečnila v roce 2000. Tehdy ještě nebyla celorepubliková. Konala se pouze na území olomoucké arcidiecéze.
Protože letos vychází svátek Tří Králů na neděli, nejvíce koledníků by mělo být v ulicích měst a obcí v pátek a o víkendu.

Z Tříkrálové sbírky jsou financovány různé projekty z činnosti charity. Část peněz je využita také na zahraniční humanitární pomoc například po válečných konfliktech či přírodních katastrofách. Loni vybrali koledníci v rámci Tříkrálové sbírky celkem 57 milionů dvě stě tisíc korun.

Chodit se bude někde až do 13.ledna

Stovky koledníků v kostýmech Kašpara, Melichara a Baltazara vyjdou začátkem ledna do ulic většiny obcí i měst Plzeňského kraje a Karlovarského kraje. Celkem by v obou krajích mělo chodit až do 13. ledna nejméně 700 skupinek, tedy alespoň tolik jako letos. Koledníci půjdou od domu k domu a na dveře napíší křídou K+M+B 2008.

"Jsou to nejen iniciály Tří králů, ale i přání Kristus Mansionem Benedicat neboli Kriste, požehnej tomuto domu," vysvětlila mluvčí plzeňské Diecézní charity Irena Kastnerová.

O den později - 3. ledna bude v Plzni od 15:00 před Domovem pro seniory sv. Jiří na Doubravce k vidění také Živý betlém. Součástí sbírky jsou i doprovodné koncerty.

Peníze můžete posílat také dárcovskými SMS, jež mají formát DMS KOLEDA a odesílají se na číslo 87777.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz