Zpravodajství

EXKLUZIVNÍ VIDEO: zachránce malého Čtvrtka promluvil!

EXKLUZIVNÍ VIDEO: zachránce malého Čtvrtka promluvil!

Naší televizi se ve středu jako jediné podařilo najít bezdomovce, který v polovině prosince objevil v kontejneru miminko, všem známé jako malý Čtvrtek. Poskytl nám exklusivní rozhovor. Prý možná viděl člověku, který tam chlapečka odložil, do očí.

Zdroj: TV Nova

Mirek Samzeli. Pro spoustu lidí je tento člověk svým způsobem hrdina. Je to bezdomovec. Osudného 13. prosince si sháněl v kontejnerech snídani. Místo ní našel v igelitové tašce malého Čtvrtka.

"Sem byl v šoku, vzal jsem to do ruky a ono se to hýbalo," řekl.
Mirek si okamžitě uvědomil, v jakém nebezpečí miminko je. Začal shánět pomoc. Dva důchodci, kteří šli okolo, mu prý ale pomoct odmítli.

Až po chvíli narazil na policistu, který zavolal záchranku. Mirek je původem z Vítkovic. Pracoval tam jako slévač. Jenomže pak přišly problémy, alkohol a skončil na ulici. Teď žije v kanále.

"Tady vegetím už 10 let," uvedl na adresu svého příbytku.

Hodně lidí se naší televizi ozvalo. Chtěli Mirkovi za jeho čin poděkovat popřípadě mu darovat nějaké peníze. My jsme ho ve středu pozvali na teplý oběd. A pro Mirka to byl neuvěřitelný zážitek. Teplý oběd neměl už prý několik let. Přesně čtyři roky.

Mirek má teď strach o svůj život. Chvíli před objevením miminka prý u kontejneru viděl muže. Ten ho prý vyháněl se slovy, at si najde jiné popelnice. Teď se domnívá, že koukal do očí muži, který tam malého čtvrtka odložil.

Mirka se chystá odměnit i primátor Prahy Bém. Slíbil mu ubytování v azylovém domě a zaměstnání.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz