Zpravodajství

VIDEO: Mafiánské praktiky ovládly ministerstvo obrany

VIDEO: Mafiánské praktiky ovládly ministerstvo obrany
Zdroj: TV Nova

Protikorupční policie řeší jednu z největších kauz korupce na ministerstvu obrany. Už teď je jasné, že spolčení lidí, kteří podváděli při státních zakázkách, vedl vysoký úředník ministerstva obrany.

Kriminalisté už obvinily desítky lidí kvůli účasti na stamilionových podvodech a číslo ještě nemusí být konečné.

Obrovské podvody začaly při zadání zakázky na plynofikaci kotelny. V těch měl mezi jinými prsty bývalý ředitel Vojenské ubytovací správy Bohumil Šafařík a tehdejší ředitel sekce správy majetku na ministerstvu obrany Václav Regner.

Korupce i na letišti

Chapadla korupce se podle vyšetřovatelů z Jindřichohradecka dosáhla i jinam na další armádní objekty. Třeba do letecké základny v Náměšti nad Oslavou.

Jenže právě dražší cena znamenala prý větší provize. Už na jaře minulého roku přitom kriminálka našla u spolčených firem a bývalých zaměstnanců armády nahrávky, které na manipulování a korupci jasně ukazují. Počet obviněných teď roste a celkové škody na státním majetku vyšetřovatelé právě sčítají.

Velké škody

"V současné době je obviněno 26 osob, výše škody spočívá v neoprávněném obohacení a může se pohybovat kolem desítek milionů," řekl TV Nova mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.

"Je to případ mimořádný, který byl odhalen díky orgánům ministerstva obrany. Podstatná část té trestné činnosti se měla odehrávat v roce 2003. Hodnota zakázek, které mohly být ovlivněny bude vyšší než 100 milionů korun," řekl mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek.

Všem obviněným hrozí v případě uznání viny až desetileté vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz