Zpravodajství

Smrt u Plzně: zesnulým chodcem byl přísný soudce!

Smrt u Plzně: zesnulým chodcem byl přísný soudce!
Zdroj: Dušan Vrbecký

Námraza si v Plzni vyžádala jeden lidský život. V sobotu kolem 21:30 tam 22letá řidička srazila krátce před cedulí Plzeň 59letého chodce, který na místě zemřel. Našemu serveru to sdělila plzeňská policejní mluvčí Michaela Altmannová. Zemřelým byl známý plzeňský soudce Zdeněk Minařík.

"Řidička jela ve Fiatu Panda, řekla mluvčí. "Pravděpodovně ve vysoké rychlosti nezvládla pravotočivou zatáčku a dostala smyk," řekla Altmannová. Auto do chodce narazilo. Ten zraněním podlehl.

Řidička byla v takovém šoku, že nemohla s policisty po nehodě vůbec komunikovat.

Policisté zjišťují, zda šel chodec po krajnici nebo po přechodu pro chodce. "Na autě není žádní vizuální stopa po střetu s chodcem," řekla mluvčí s tím, že tělo zemřelého bylo v tratolišti krve. Škodu na voze vyčíslili experti jako nulovou. Více o úmrtí u Plzně napoví až nařízená soudní pitva.

Nehoda omezila dopravu na silnici nižší třídy asi na jednu hodinu. Vyplývá to z údajů Centra dopravních informací.

Chodcem přísný soudce

V neděli dopoledne se ale kolem celé události vyrojila spousta spekulací- obětí je totiž předseda kárného senátu Krajského soudu v Plzni Zdeněk Minařík, známý svými velmi přísnými rozsudky v kauzách, které řešil.
Odpoledne se ale naší televizi podařilo spojit s předsedou Krajského soudu v Plzni. Ten naši informaci potvrdil.

"Bohužel je to pravda, byl to soudce prvoinstanční doktor Zdeněk Minařík," uvedl soudce. Kolem nehody je ale řada nejasností.

Celé vyšetřování je teprve na začátku. Auto v současné době zkoumají policejní technici a byla nařízena soudní pitva zemřelého.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz