Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Tragédie na D1: pick-up sejmul dvě osobní auta, jedno úmrtí

Krátce po desáté hodině dopoledne se na 161. kilometru dálnice D1 stala tragická dopravní nehoda. Řidič dodávky tam v místě, kde nejsou svodidla, vjel do protisměru a narazil do dvou osobních aut. Viník nehodu nepřežil. Našemu serveru to exkluzivně sdělil dálniční policista Zdeněk Binka.

"Pick-up jel ve směru na Brno," uvedl policista. "Auto zřejmě dostalo na namrzlé vozovce smyk," dodal. "Dodávka narazila do jednoho z aut čelně," uvedla jihomoravská policejní mluvčí Jana Šípková. 61letý motorista řídil vůz Seat Inca. Dodávka narazila do vzů Fiat Ducato a mercedes.

Mluvčí nevyvrátila informaci o smyku dodávky, nicméně zdůraznila, že příčina nehody a míra zavinění jsou předmětem policejního vyšetřování.

Ostatní účastníci nehody by měli být podle prvních informací celkem v pořádku. "Zatím nám bylo hlášeno jedno lehčí zranění," uvedl policista.

"Na místě zasahují tři jednotky hasičů," řekla našemu serveru mluvčí hasičů z Vysočiny Denisa Vrbová.

Na místě je i policie a záchranáři. "Dálnice je v místě nehody s velkou opatrností průjezdná. Policie zatím neuvažuje o uzávěře ani odklonu dopravy. Řidiči ale musejí počítat ve směru na Prahu s omezením," doplnila kolem 11:00 mluvčí hasičů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz