Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Tragédie na D1: pick-up sejmul dvě osobní auta, jedno úmrtí

Krátce po desáté hodině dopoledne se na 161. kilometru dálnice D1 stala tragická dopravní nehoda. Řidič dodávky tam v místě, kde nejsou svodidla, vjel do protisměru a narazil do dvou osobních aut. Viník nehodu nepřežil. Našemu serveru to exkluzivně sdělil dálniční policista Zdeněk Binka.

"Pick-up jel ve směru na Brno," uvedl policista. "Auto zřejmě dostalo na namrzlé vozovce smyk," dodal. "Dodávka narazila do jednoho z aut čelně," uvedla jihomoravská policejní mluvčí Jana Šípková. 61letý motorista řídil vůz Seat Inca. Dodávka narazila do vzů Fiat Ducato a mercedes.

Mluvčí nevyvrátila informaci o smyku dodávky, nicméně zdůraznila, že příčina nehody a míra zavinění jsou předmětem policejního vyšetřování.

Ostatní účastníci nehody by měli být podle prvních informací celkem v pořádku. "Zatím nám bylo hlášeno jedno lehčí zranění," uvedl policista.

"Na místě zasahují tři jednotky hasičů," řekla našemu serveru mluvčí hasičů z Vysočiny Denisa Vrbová.

Na místě je i policie a záchranáři. "Dálnice je v místě nehody s velkou opatrností průjezdná. Policie zatím neuvažuje o uzávěře ani odklonu dopravy. Řidiči ale musejí počítat ve směru na Prahu s omezením," doplnila kolem 11:00 mluvčí hasičů.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz