Zpravodajství

Zastřelený muž z Palladia byl nebezpečný lupič

Zastřelený muž z Palladia byl nebezpečný lupič
Zdroj: TV Nova

Muž, který se v sobotu zastřelil v garážích nákupního centra Palladium v Praze, má podle policistů na svědomí minimálně 10 přepadených bank. Kriminalisté dokonce zvažovali, že kvůli němu zřídí zvláštní pátrací skupinu.

V prosinci loňského roku vešel dvaatřicetiletý muž se zbraní do banky a chtěl peníze. Na jeho hlavu byla dokonce vypsána odměna půl milionu korun.

Byl ozbrojen střelnou zbraní a maskován v obličeji šátkem.

Více o sobotním dramatu v Praze čtěte zde!

Podobně lupič postupoval minimálně v dalších devíti případech. Zaměstnal tak kriminalisty ze čtyř okresů. Poslední loupeže se údajně dopustil v pátek v Klapkově ulici v Kobylisích.

Příběh se nečekaně uzavřel včera náhodnou kontrolou dokladů a honičkou v centru Prahy.

Policisté sami ještě nemají jasno v tom, kolik toho mrtvý vlastně spáchal. Všichni, kteří na jeho přepadeních pracovali, se sejdou až zítra. Je proto docela dobře možné, že se ukáže, že toho měl na svědomí ještě mnohem více.

Zaměstnanec prodal záběry průmyslové kamery

Přepadení bank ale není jediná věc, kterou se v souvislosti s tímto případem bude policie zabývat. Záznam z průmyslové kamery obchodního centra, která lupičovu sebevraždu natočila, totiž ještě včera zřejmě některý ze zaměstnanců prodal médiím.

To byl neautorizovaný únik, nebylo přání policie, aby se to dostalo na veřejnost, včera večer bylo podáno trestní oznámení na neznámého pachatele.

Dostal se až do podzemních garáží nedalekého obchodního centra Palladium, kde ho jeden z policistů postřelil do nohy. Muž si potom lehl na zem s pistolí přiloženou k hlavě.

Podle zmíněných záběrů průmyslové kamery, které odvysílala proti vůli policie Česká televize, policisté muže několik minut přesvědčovali, aby zbraň odložil. Muž se ale zhruba po čtvrt hodině zastřelil.

Mluvčí Inspekce ministerstva vnitra Martina Lidlová sdělila, že případ přebrala inspekce, protože při zásahu policisté stříleli. Jakékoliv další informace k události odmítla poskytnout.

Zásahy policie končí sebevraždou jen výjimečně. Dnešní honička je od roku 2000 teprve pátým případem, kdy si pronásledovaný člověk sám vzal život. Poslední podobnou událost řešili policisté v červenci 2004 v Havlíčkově Brodě, kde se bankovní lupič dostižený policejní hlídkou zabil granátem.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz