Zpravodajství

VIDEO: Auto těsně po kontrole STK: prasklá náprava!

VIDEO: Auto těsně po kontrole STK: prasklá náprava!
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo dopravy vyhlásilo válku nepoctivým Stanicím technické kontroly. Může za to případ ze Sokolova. Tam STK-Tekoso zkontrolovala automobil a za dva měsíce mu upadla zadní náprava tak nešťastně, že vozidlo skončilo čelně ve stromě. Přestože tři lidé byli zraněni a vše šetří policie, Karlovarský kraj stanici neuzavřel, což se ministerstvu dopravy vůbec nelíbí.

Špatně skončilo auto paní Ženíškové ze Smolné u Kraslic. Právě se vracela z návštěvy se třemi příbuznými. Nerada vzpomíná na to, jak ji praskla náprava, ta se posunula a vozidlo se stalo neovladatelným.
Auto narazilo do stromu. Tři lidé byli zranění.

Paní Ženíšková nechápala jak se to mohlo stát. Auto totiž bylo čerstvě po technické kontrole sokolovské společnosti Tekoso. Znalec, ale zjistil, že kontrola buďto vůbec neproběhla a nebo lajdácky.
Tekoso odmítá jakákoli obvinění.

Protokol jejich stanice ale hovoří o opaku. A navíc ministerstvo dopravy tvrdí, že tuto stanici už přistihli při podvodu, když špatnému autu vystavili protokol bez závad.

Případ v tuto chvíli šetří policie. Karlovarský kraj se k tomu ale nemá.

Na základě katastrofálního případu sokolovské Stanice technické kontroly v pondělí ministerstvo dopravy oznámilo, že provede masivní kontrolní akce STK po celé zemi.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz