Zpravodajství

Vězeň na útěku přelézal plot, chytili jej strážníci

V želízkách skončil útěk uprchlého 22letého vězně Petra Šimoníka. Ten se z věznice v Břeclavi dostal až do Prahy. Pražští strážníci jej ale nyní zahlédli, jak přelézá plot na cizí pozemek. Když zjistili, že zadrželi uprchlého vězně, předali jej policistům. Našemu serveru informaci o zadržení vězně potvrdila mluvčí břeclavské věznice Iva Bednářová.

"Informace se zakládá na pravdě," uvedla mluvčí pražských strážníků Vilma Častová.  Mladík nechtěl ukázat strážníkům průkaz totožnosti. Řekl jim své jméno a příjmení. Strážníci pak zjistili, že jde o uprchlého vězně," dodala mluvčí.

"Během pátku nás o zadržení mladíka informovala policie," uvedla Bednářová. Pokud by mladík z vězení neuprchl, mohl být letos v červenci propuštěn na svobodu. "Byl odsouzen za krádež, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci," dodala mluvčí věznice. Mladík byl na útěku od konce listopadu.

Mladíka si všimli pražští městští strážníci z Prahy 11. Ti jej předali do péče pražských policistů. Pachatel se může se svobodou na nějaký čas rozloučit, čeká jej pobyt za zdmi břeclavské věznice.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz