Zpravodajství

VIDEO: Kůň vyskočil za jízdy a běhal půl hodiny po dálnici D1!

VIDEO: Kůň vyskočil za jízdy a běhal půl hodiny po dálnici D1!
Zdroj: TV Nova

Kůň klaustrofobik. I tak by se dal nazvat příběh zvířete, který na několik hodin zaměstnal policisty i veterináře. Kůň vyskočil z přívěsu přímo za jízdy po brněnské dálnici na okraji Prahy. Sice se ho podařilo odchytnout, ale pak celé čtyři hodiny trvalo než se ho podařilo dostat zpět do přívěsu.

Šokovaní lidé si ráno koupili 10letého hřebce Flinta. V tu dobu ještě netušili, že zaměstná na zbytek dne několik veterinářů a policistů. Chtěli si ho odvést domů do Litoměřic. Jenomže když jeli po brněnské dálnici a vjížděli zrovna do Prahy, Flint se splašil a za jízdy vyskočil z valníku.

Kůň běhal asi půl hodiny po dálnici. Pak se ho ale policistům podařilo zahnat do vilové čtvrti na okraji Prahy. Musela dorazit i zvířecí záchranka. Hřebec totiž utrpěl při útěku zranění. Píchli mu i několik uklidňujících injekcí.

Největší problém ale byl dostat koně zpět do přívěsu. 10letý Flint měl evidentně strach. Možná trpěl klaustrofobií. Na valník se ho nedařilo dostat. Zkoušely se různé metody. Ani lákání na mrkev, vločky, jablka a další laskominy nezabralo.

Bezradní novopečení majitelé hřebce přemlouvání po čtyřech hodinách vzdali. Zavolali dalšího veterináře. Ten koně částečně uspal. Až pak se jim konečně podařilo Flinta dostat na valník a auto tak mohlo vyrazit směr Litoměřice.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz