Zpravodajství

VIDEO: Kůň vyskočil za jízdy a běhal půl hodiny po dálnici D1!

VIDEO: Kůň vyskočil za jízdy a běhal půl hodiny po dálnici D1!
Zdroj: TV Nova

Kůň klaustrofobik. I tak by se dal nazvat příběh zvířete, který na několik hodin zaměstnal policisty i veterináře. Kůň vyskočil z přívěsu přímo za jízdy po brněnské dálnici na okraji Prahy. Sice se ho podařilo odchytnout, ale pak celé čtyři hodiny trvalo než se ho podařilo dostat zpět do přívěsu.

Šokovaní lidé si ráno koupili 10letého hřebce Flinta. V tu dobu ještě netušili, že zaměstná na zbytek dne několik veterinářů a policistů. Chtěli si ho odvést domů do Litoměřic. Jenomže když jeli po brněnské dálnici a vjížděli zrovna do Prahy, Flint se splašil a za jízdy vyskočil z valníku.

Kůň běhal asi půl hodiny po dálnici. Pak se ho ale policistům podařilo zahnat do vilové čtvrti na okraji Prahy. Musela dorazit i zvířecí záchranka. Hřebec totiž utrpěl při útěku zranění. Píchli mu i několik uklidňujících injekcí.

Největší problém ale byl dostat koně zpět do přívěsu. 10letý Flint měl evidentně strach. Možná trpěl klaustrofobií. Na valník se ho nedařilo dostat. Zkoušely se různé metody. Ani lákání na mrkev, vločky, jablka a další laskominy nezabralo.

Bezradní novopečení majitelé hřebce přemlouvání po čtyřech hodinách vzdali. Zavolali dalšího veterináře. Ten koně částečně uspal. Až pak se jim konečně podařilo Flinta dostat na valník a auto tak mohlo vyrazit směr Litoměřice.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz