Zpravodajství

Video: Dačická pohotovost znovu otevřena

Video: Dačická pohotovost znovu otevřena

Rodiče z Dačicka si mohou oddechnout. Ordinace dětské pohotovosti v dačické nemocnici se znovu otevře. Ta byla od Nového roku zavřená, protože kraj Vysočina odmítl dát peníze.

Zdroj: TV Nova

Dětští lékaři začnou ordinovat na první pomoci každý víkend a sloužit budou i o svátcích. Ředitel nemocnice se s lékaři dohodl i přesto, že ještě nedostal peníze. Ty ale přislíbil Jihočeský kraj a zaručilo se i město. Rodiče z nemocnými dětmi museli až doteď jezdit na pohotovost do 40km vzdáleného Jindřichova Hradce.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz