Zpravodajství

Na nebezpečné hračky upozorní nový web

Na nebezpečné hračky upozorní nový web
Zdroj: TV Nova

Na nebezpečné hračky ode dneška upozorňuje nový web. Co koupit, nebo nekoupit svému dítěti si tak mohou rodiče ověřit na internetových stránkách, na nichž spolupracuje i Česká obchodní inspekce.

Internetovou stránku, která bude upozorňovat na nebezpečné hračky na našem trhu dnes spustila jedna soukromá společnost ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí.

Stránky www.babyweb.cz by měly informovat o výrobcích pro děti, které neodpovídají českým zákonným normám a mohou být pro děti nebezpečné.

"Lidé zde také dohledají, jaké sankce Česká obchodní inspekce výrobcům vadných hraček uložila," řekl našemu portálu manažer projektu Ondřej Holoubek.  

Web dnes na tiskové konferenci oficiálně spustila ředitelka České obchodní inspekce Jana Příhodová. Tváří portálu je herečka Markéta Hrubešová.  

Česká obchodní inspekce objevila v srpnu minulého roku zakázala například prodej dudlíků, dětských skládaček či pískacích hraček, které obsahovaly ftaláty či sirnatany. Tyto látky mohou u dětí vyvolat alergické reakce a hormonální poruchy.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz