Zpravodajství

Podnikatelka dostala trest za podvody s evropskými penězi

Podnikatelka dostala trest za podvody s evropskými penězi
Zdroj: TV Nova

České soudy uložily první trest za podvod při čerpání evropských dotací. Potrestal podnikatelku z Boskovic, která se pokusila na základě padělaných dokladů vylákat z Evropské unie 57 milionů korun. Úředníci ale padělek včas odhalili. Městský soud v Praze poslal podnikatelku na pět let do vězení. Vrchní soud ale trest zmírnil. Kvůli údajně špatnému zdraví uložil ženě dva roky podmíněně.

Golfový klub v Kořenci - zřejmě velký sen boskovické podnikatelky Marty Nazari. Na projekt chtěla získat peníze z Evropské unie - rovných 57 milionů korun. A pomoci jí k tomu měly padělané úřední doklady.

Padělek v dokumentaci včas odhalili úředníci ministerstva pro místní rozvoj.

Nazari dodala například padělané rozhodnutí o umístění stavby. Na unijní peníze si nakonec nesáhla.

Podnikatelce hrozilo až 12 let za mřížemi. Městský soud ji poslal na pět let do věznice s dozorem a uložil jí půlmilionovou pokutu. Vrchní soud rozsudek výrazně snížil - dva roky podmíněně a pokuta dvě stě tisíc korun. Tu už Nazari zaplatila.

Podnikatelka nechce o případu mluvit.

Ženě se nelíbí ani podmíněný trest, obrátila se proto na Nejvyšší soud.

I když Nejvyšší soud o dovolání podnikatelky Nazari ještě nerozhodl, rozsudek Vrchního soudu už nabyl právní moci a tudíž platí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz