Zpravodajství

VIDEO: "Cigaretový vrah" dostal 15 let

VIDEO: "Cigaretový vrah" dostal 15 let

Daniel Stehlík loni smrtelně postřelil řidiče dodávky s cigaretami. Umírajícího mladíka zavřel do vozu a ujel se zbožím za 455 tisíc korun. Soud ho za to dnes poslal do vězení na 15 let.

Zdroj: TV Nova

Stehlík v březnu loňského roku vylákal řidiče firmy Geco Tabak na polní cestu u Přechovic v jižních Čechách pod záminkou, že převezme předem objednané cigarety. Tady šoféra postřelil, zavřel ho do kufru auta a s cigaretami ujel. Zraněného řidiče pak našli policisté pomocí GPS navigace. Ten za necelé dva týdny v nemocnici zemřel.

Odsouzený Stehlík při dnešním líčení vinu popíral. Tvrdil, že ho k obchodní transakci s firmou Geco Tabak nutili muži z Plzně, jimž dlužil asi 60.000 korun, a v den vraždy mu také sebrali jeho legálně drženou zbraň. Stehlík své dluhy odhadl na více než milion korun. "Soud jeho verzi neuvěřil. Považoval ji za nelogickou," uvedl v odůvodnění rozsudku předseda senátu Stanislav Žížala.

Zraněný pomohl policii 

Hlavním důkazem proti Stehlíkovi bylo svědectví zraněného řidiče, když ho našli policisté a záchranáři. "Byl při vědomí a byl schopen komunikovat a před asi pěti svědky řekl, že ho postřelil nějaký Daniel Stehlík, kterému bylo kolem 30 let," vysvětlil soudce.

Následující den policisté Stehlíka zatkli na cestě do práce v jeho autě, v němž nalezli klíče od dodávky a zbraň. Balistická zkouška prokázala, že z ní byla vystřelena kulka, kterou lékaři vyjmuli z čelisti zavražděného muže.

Vrah střílel zezadu

Sedmadvacetiletý řidič, kterého obžalovaný zamkl v dodávce, podle soudu velmi trpěl několik hodin, než se dočkal osvobození. Lékaři pak v nemocnici zjistili, že jeho zranění jsou neslučitelná se životem.

Obžalovaný ho podle rozsudku střelil zákeřně zezadu nejprve do hrudníku a poté do týlu. Podle Žížaly se ale soud nepřiklonil k výjimečnému trestu, protože je u Stehlíka možnost nápravy. Dosud vedl bezúhonný život a staral se o svou družku a její děti.

Vozidlo ale bylo vybaveno GPS navigací. Pracovníci společnosti si všimli, že se řidič dlouho nehlásí a vůz stojí na jednom místě. Nahlásili událost policii, která vozidlo podle souřadnic našla a zraněného řidiče předala záchranářům.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz